SÍTĚ PROTI HMYZU

Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu při zachování maximální možnosti větrání okny. Jsou vhodné pro všechny obytné domy, do komerčních či administrativních budov. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním provedením se stávají i elegantním doplňkem. Chraňte se před mouchami a komáry, se sítěmi Climax budete dokonale chráněni před létajícím hmyzem!

 

Kvalitní síťovina vás ochrání i před pylem

Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Standardně je dodávána v barvě šedé nebo černé. Na okně je prakticky neviditelná. Mezi speciální síťoviny řadíme protipylovou, která je vhodná především do míst, kde se pohybují alergici nebo osoby citlivé na pyl a prach, dále síťovinu v transparentním provedení či síťovinu zesílenou. Velmi elegantní je síťovina plisovaná neboli skládaná.

 

Výhody sítí proti hmyzu CLIMAX:

  • Dokonalá ochrana proti obtížnému hmyzu.
  • Široká nabídka systémů.
  • Rozsáhlá barevná škála rámu sítě.
  • Výběr různých typů síťovin.
  • Různé typy kotvení.
  • Vhodné pro všechny typy budov.
  • Snadná dostupnost díky síti obchodních partnerů.
  • Záruční i pozáruční servis.

 


 

Jednotlivé typy sítí umožňují různé způsoby použití a ovládání. Řadíme je do kategorií:

 

Pevné sítě jsou tvořeny rámem se síťovinou. Jejich výhodou je jednoduchá montáž i demontáž. Při kotvení pomocí otočných háčků a tzv. Z háčků není nutný zásah do rámu okna. V případě potřeby je lze na zimu zcela demontovat a uskladnit. 

Sítě dveřní jsou určeny téměř pro všechny typy dveří. Vyznačují se jednoduchou montáží. Do rámu jsou uchyceny pomocí pantů, které mohou být samozavírací. Lze je doplnit i o průlez pro kočku nebo psa.

Posuvné sítě jsou vhodné tam, kde máme dostatek prostoru je při manipulaci odsunout do stran. Rozlišujeme posuvné sítě v lištách, nebo posuvné sítě v rámu. Jednotlivé typy posuvných sítí v lištách se od sebe liší především tvarem lišty, u posuvných sítí v rámu rozlišujeme typ s jedním nebo dvěma křídly sítí.

Rolovací okenní sítě jsou vhodné především tam, kde máme potřebu se sítí často manipulovat. Hřídel se sítí je uložena v boxu, který je současně s vodícími lištami instalován na venkovní stranu okna. K manipulaci se sítí se následně využívají madla nebo šňůrová táhla. Nespornou výhodou je, že je nemusíme např. na zimu z oken demontovat. Jednoduše síť stáhneme do boxu, který ji před nepříznivým počasím uchrání.


Rolovací sítě dveřní jsou vhodné do míst, kde z jakéhokoliv důvodu nechceme použít síť otevíravou nebo posuvnou. Síťovina je uložena v postranním boxu, který ji chrání před poškozením a díky jeho ochraně nemusíme síť, i když ji delší dobu nevyužíváme, z oken demontovat. Jednoduchým ručním pohybem ji snadno vysunete do funkční polohy. 

Moderní plisovaná protihmyzová síť nachází stále větších oblibu u uživatelů. Je to způsobeno zejména luxusním vzhledem, detailně zpracovaným mechanismem, velmi nízkým spodním profilem a možností použití na místech, kde je problematické či nemožné použít síť otevíravou nebo posuvnou.