fasádní stínění - markýzy

Markýzy a pergoly poskytují příjemné posezení

Markýzy mají několik předností. Především jsou schopny zastínit větší plochy teras, balkónů či prosklených výloh při zachování kontaktů s okolím. Dále dotváří architektonický vzhled objektu a stávají se jeho nedílnou součástí.

 

Ať už se rozhodnete pro pořízení pergoly, nebo markýzy, oba přístřešky vám v létě poskytnou příjemnou ochranu před slunečními paprsky. V naší nabídce je velké množství typů, které vyhoví i náročným požadavkům. U markýz jsou použity látky, které slouží výhradně jako ochrana proti slunci a chrání uživatele před škodlivým UV zářením. Pokud chcete přístřešek s podpěrnými nohami, je pro vás vhodnější pergola

 

Nabízíme komfortní ovládání markýz a pergol

  • Ovládat markýzy můžeme ručně, a to klikou.
  • V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem, nebo dálkovým ovládáním.
  • Žádaným doplňkem bývá i větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak jejímu poškození. Clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem.

 

Seznamte se s typy markýz a pergol:


Výsuvné markýzy s kloubovými rameny jsou nejběžnějším typem venkovního látkového stínění. Ekonomicky snadno dostupná vysoká kvalita tohoto stínění zaručuje svým uživatelům maximální spokojenost. Tyto markýzy lze kotvit na stěnu nebo strop a pro zajištění ochrany konstrukce a zvýšení životnosti látky je možné je opatřit ochrannou hliníkovou stříškou.


Jsou nejoblíbenějším typem výsuvných markýz s kloubovými rameny,  a to hlavně díky jejich dokonalému konstrukčnímu řešení. V zataženém stavu kazeta markýzy poskytuje látce i ramenům ochranu před hrubými nečistotami a nepříznivými vlivy počasí. Elegantní vzhled kazety neruší budovu, vhodným výběrem se stává jejich součástí a dotváří celkový vzhled budovy.


Lehké a moderní venkovní stínění se širokou nabídkou látek, které najde své uplatnění na každém typu domu. Díky svému umístnění vně budovy clony odrážejí sluneční paprsky a zabraňují přehřívání interiéru. Lze je kombinovat se speciálními screenovými látkami, které umožňují přísun denního světla do interiéru. Clony lze využít i k ochraně soukromí u venkovních posezení.


Jsou samostatně stojící konstrukce, vyrobené z hliníku, se zastíněnou horní částí, nebo konstrukce kotvená na zdi budov s předními podpěrnými nohami. Představují dokonalou ochranu před slunečním zářením. Lze je kombinovat se svislými látkovými clonami k vytvoření ochrany před sluncem, větrem, i zvědavými pohledy kolemjdoucích.


Díky skleníkovému efektu dochází v letním období k výraznému přehřívání vzduchu v zimních zahradách. Speciální stínění zachovává v interiéru zimní zahrady i v létě příjemné a nezaměnitelné prostředí.